Kainoraštis

PASLAUGAKAINA
Nuskausminimas10 €
Koferdamasnuo20 €
Dantų grupės sutvirtinimas (šinavimas) stiklo pluošto juostele (1 danties)30 €
Laikina plombanuo 10 €
Estetinis plombavimas150-300 €
PASLAUGAKAINA
Kosmetinė laikina plokštelė (iki 3 dantų)145 €
Plokštelė bedančiam žandikauliui399 €
Elastinė plokštelė559 €
Alginatinis atspaudas (1 žandikaulis)20 €
Silikoninis atspaudas (1 žandikaulis)35 €
Sukandimas10 €
Vainikėlio cementavimas15-30 €
Laminatė Emaxnuo 499 €
Stiklo keramikos laminatėnuo 699 €
Bemetalės keramikos vainikėlis ant implanto be atramos nuo 399€
Neišdygusio danties šalinimasnuo 99 €
Sinuso pakėlimo operacijanuo 399 €
Gijimo skatinimas PRGF augimo faktoriaisnuo 100 €
PASLAUGAKAINA
Gydytojo konsultacija nuo 30 €
Gydymo plano sudarymas kapomis nuo 149 €
Dantų tiesinimas permatomis „K Line” kapomis999-3799 €
Retencinė kapanuo 89 €
Vaikų dantų tiesinimas  Myobrace trenerių sistemannuo 149 €
PASLAUGA KAINA
Pirminė konsultacija dėl implantacijos 15 €
Gydymo plano sudarymas 15-55 €
Kaulo ir minkštųjų audinių augmentacija 149-899 €
Neodent (Straumann group) implantas Gera kaina! 449 €
NobelBiocare implantas Gera kaina! 599 €
Straumann implantas Gera kaina! 599 €
Straumann SLA Active implantas 749 €
Gijimo galvutė nuo 69 €
Implanto dengimas augimo faktoriais PRGF 79-139 €
ALL-ON-4″® metodika atliekama implantacija (dantų šalinimas, implantų įsukimas ir protezas) 3799 (vietoj 4999)
KITOS CHIRURGIJOS PASLAUGOS:
Nuolatinio danties šalinimas 99 €
Sinuso pakėlimo operacijanuo 399 €
Gijimo skatinimas PRGF augimo faktoriais nuo 100 €
PASLAUGAKAINA
Burnos higienanuo 59 €
Pakartotinė burnos higienanuo 40 €
Burnos higiena tik su Air flow (soda)50 €
Burnos higiena su mikroskopu100 €
Fluoro aplikacijanuo 10 €
Nujautrintojo švirkštas10 €
Ofisinis dantų balinimas BEYOND POLUS sistema (1 vizitas)nuo 189 €
Ofisinisdantų balinimas su kapų ir balinimo gelio rinkiniu į namusnuo 279 €
Balinimogelio ir kapų rinkinysnuo 139 €
BALTŲ DĖMIŲ ŠALINIMAS ICON SISTEMA:
1 dantis (jeigu gydomi 1-3 dantys)60 €
1 dantis (jeigu gydomi 4-5 dantys)50 €
1 dantis (jeigu gydomi 6 ir daugiau dantų)40 €
PASLAUGAKAINA
Vienkartinis sterilus paketas (skaičiuojamas kiekvienos procedūros metu)10 €
Gydytojo konsultacijanuo 15 €
Gydytojo specialisto konsultacija (panoraminė nuotrauka) +
pilno gydymo plano sudarymas+ diagnostiniai modeliai
nuo 60 €
3D kompiuterinė tomografija  vieno žandikaulio60 €
Panoraminė nuotrauka25 €
Dentalinė rentgeno nuotrauka10 €

Jaunystę grąžinanti „anti-aging“ odontologija. Kas tai?

Su amžiumi netenkama vieno ar daugiau dantų, dėl ko įvyksta dideli pokyčiai veide – žandikaulio kaulas nutirpsta, lūpų kontūras pranyksta, skruostai įdumba, atsiranda raukšlių ir net jaunas žmogus gal atrodyti gerokai vyresnis. Jauninanti odontologija skirta būtent tokioms problemos spręsti. Apie tai plačiau pasakoja „Royal“ odontologijos klinikos įkūrėja,  gydytoja odontologė Eglė Šimkutė.

Palyginti nauja odontologijos kryptis

Sąvoka „jauninantis“, „kovojantis su senėjimu“ (angl. k. anti-aging) odontologijoje pradėtos naudoti priešbeveik 20 metų Beverli Hilse, JAV. Prieš penkerius metus gydytoja odontologė Eglė Šimkutė pradėjo išsamiai  domėtis žmogaus veido pokyčiais, atsirandančiais dėl dantų dilimo,ar jų netekimo bei senstantvisam žmogaus organizmui. „Žmogaus kūnas yra nuostabi visatos dovana, gamtos kūrinys, kuris nuolat keičiasi, auga, žydi, sensta, lygiai taip pat, kaip nuostabi gėlė, kuri pradžioje būna tik pumpurėlis, paskui skleidžiasi, sprogsta, žydi ir galiausiai glemba, nuvysta. Tačiau neverta dėl to nusiminti, nes šiais laikais yra daugybė priemonių tuos žiedus ilgiau išlaikyti šviežius, patrauklius. Viskas priklauso nuo priežiūros tiek kalbant apie gėles, tiek žmogaus kūną, – pastebi pašnekovė. –Žmogaus veidas, kūnas iki beveik 30 metų būna patrauklus, nes yra jaunas, nuostabus iš savęs, bet po beveik 30 metųjis ima keistis ir akivaizdžiai pradedama matyti, kaip buvo/yra prižiūrimas.

Dantų priežiūrai itin svarbi yra tinkama burnos higiena, reguliarus lankymasis pas specialistus ir savalaikis dantų bei dantenų ligų gydymas. Net vieno danties netekimas lemia akivaizdžius išvaizdos pokyčius veide.“

Kaip keičiasi veidas

Gyd. odontologė E. Šimkutė pasakoja dažnai keliaujanti po pasaulį, besitobulinanti įvairiausiuose kursuose, šiuo metu studijuoja lazerinę odontologiją „Sigmund Freud University“. Turiu draugų odontologų, chirurgų, plastikos chirurgų visame pasaulyje, o bene didžiausią įspūdį man paliko netikėta pažintis su itin garsiu plastikos chirurgu Maximu Sergejevičiumi iš Ukrainos.Teko dalyvauti  jo paskaitoje apie veido senėjimo ypatumus, jos metu nemažas dėmesys buvo skirtas paciento dantų būkleiįvertinti prieš plastines veido procedūras. Dažnai kalbėdami senėjimo temomis apie dantis ir žandikaulius neužsimename, tačiau būtina žinoti, kad vienas greičiausių ir ryškiausių veido pokyčių prasideda būtent tada, kai žmogus netenka dantų: įvyksta žandikaulio kaulo rezorbcija (nykimas), įdumba skruostai, atsiranda papildomų raukšlių, nusvyra lūpų kampučiai. Žmogus automatiškai atrodo vyresnis, – pažymi specialistė. – Negana to,  kai netenkame danties ar keleto , jų funkciją turi perimti kiti, gretimi dantys, kuriems automatiškai sukuriama papildoma apkrova, dėl to atsiranda greitesnis dilimas, jie migruoja, išryškėja veido asimetrija. Todėl dantų lanko atstatymas yra būtinas jau netekus bent vieno danties ir dėl to nevalia delsti.

Dantų senėjimas

Visą mūsų organizmą, taip pat pat ir dantis veikia natūralūs senėjimo procesai. Labiausiai pastebimas su amžiumi atsiradęs dantų pokytis yra prarastas baltumas. „Dantys praranda baltumą dėl natūralaus senėjimo proceso, taip pat dėl dažančių maisto produktų, kuriuos daugelis vartojame kasdien: kava, arbata, ryškiaspalvės uogos, burokėliai, raudonasis vynas ir kt.Metams bėgant danties emalis bei dentinasplonėja,praranda savo pradinį aukštį dėl mechaninio poveikio – maisto kramtymo, galbūt griežimo dantimis. Dėl šio žalingo įpročio gali pakisti apatinio veido trečdalio aukštis, dantys pradeda greičiau dilti, senti. Praktiškai kas trečias žmogus Lietuvoje šiandien dėl gyvenimo streso dažnai susiduria su dantų griežimo problema.Tenka sutikti ir  jauno amžiaus pacientų, kurių sąkandis toks nudilęs, kad atrodo kaip gerokai vyresnio žmogaus, – atkleidžia gyd. odontologė. – Nudilę dantys tikrai nepuošia, suteikia žmogui amžiaus, atima patrauklumą.Darosi nesmagu matyti save veidrodyje, bet, kaip minėjau, dantų problemos yra ne vien estetinės, jos virsta funkcinėmis žandikaulio, sąkandžio patologijomis. Šiandien atliekama daugybė procedūrų, galinčių atkurti dantis, svarbu, kad patyręs odontologas įvertintų esamą situaciją ir patartų koks būdas yra tinkamiausias individualiu atveju.“

Kombinuotas gydymas (plastinė chirurgija, grožio injekcijos)

Kai netenkina atvaizdas veidrodyje, pirmiausia dažnas pagalvojame apie grožio specialistus bei plastikos chirurgus, kurie gali atlikti įvairias procedūras: veido patempimo operacijas,veido kontūrą keičiančius injekcinius užpildus ir t.t., tačiau gyd. odontologė pirmiausia ragina apsilankyti pas dantų specialistą..

„Būtų idealu, jeiskirtingų sričių specialistai, atlikdami procedūras (turiu omenyje plastikos chirurgus, estetinės medicinos gydytojus) kartu bendradarbiautų su odontologais, kaip tai dažnai daroma užsienyje, nes kaip visada svarbiausias yra pacientas. Viena pagrindinių rekomendacijų, prieš ryžtantis plastinėms veido operacijoms ar užpildams, yra burnos ertmės reabilitacija. Atkūrus sąkandį, ženkliai keičiasi veido bruožai, o tik po to galimos kitos grožio užpildų bei plastinės procedūros. Po gydytojo odontologo gydymo,  būtent tada  tinkamiausias metas įvertinti kokių procedūrų dar papildomai reikės norint maksimaliai pagražinti pacientą.

Noriu pasidalinti vienu iš sudėtingesnių atvejų (žr. pav.),

kai pacientė dėl dantų netekimo ilgą gyvenimo laikotarpį vengė šypsotis, akivaizdžiai buvo pakitęs veido kontūras, atsiradę raukšlių. Moteris jau galvojo apie plastinę chirurgiją, kuri sugrąžintų jaunystę ir pasitikėjimą savimi. Visgi, pirmiausia ji apsilankė mūsų odontogijos klinikoje, esu jai labai dėkinga už pasitikėjimą,  – sako gyd. odontologė E. Šimkutė. – Pasitelkus „Face lift dentistry“ metodiką, naudojant implantus bei protezavimą, pacientei buvopakeltas apatinis veido trečdalis, suformuotas žandikaulio kampas, sugrąžintas šviesus dantų atspalvis. Vėliau lūpų kampučiai, nosies ir lūpų raukšlės buvo koreguoti pas plastikos chirurgą hialurono užpildu,minimaliai naudotasbotulino toksinas. Atlikta autorinė burnos ertmės reabilitacija atnešė nuostabius rezultatus ir stulbinančios išvaizdos pokyčius: moteris atrodo gerokai jaunesnė ir nebijo šypsotis.“

Balta spalva – ne tik jauniems

Balta, sveikų dantų šypsena yra kiekvieno žmogaus puošmena, tačiau kartais siekdami tokią turėti žmonės sudvejoja – o gal balti dantys yra skirti tik jaunimui ir vyresnio amžiaus žmogus su tokia šypsena atrodys neskoningai? Kokia profesionalų nuomonė?

„Mūsų klinikoje apsilanko daugybė skirtingų charakteriobruožų, amžiaus ir išvaizdos pacientų, todėl negalima visiems suteikti vienodos šypsenos.Visada prieš procedūras aptariu su pacientais, ko jie pageidautų, kokie esami nusiskundimai ar norimi išvaizdos pokyčiai. Patariu pagal galimybes parinkti šypsenų nuotraukų iš interneto, kad galėtume panašiai matyti norimą rezultatą, kurį tiksliai nupasakoti žodžiais kartas būna sudėtinga.

Su kolegomis dažnai diskutuojame būtent apiedantų spalvą. Mūsų klinikose dažniausiai paliekame teisę pacientui pačiam pasirinkti norimąatspalvį, patariame, jei to pageidauja. Visgi, galėčiau išskirti, kad Europoje žmonėms patinka labiau natūralesni dantų atspalviai, okeliaudamapo JAV bei Pietų Ameriką, pastebėjau, kad ten itin ryškus balintų dantų kultas. Neslėpsiu, man asmeniškai visada gražu, kai vyresnio amžiaus žmoguspasirenka šviesesnį dantų atspalvį, nes atkūrus formą ir pašviesinus danties spalvą, žmogų galima vizualiai atjauninti net iki 10 metų. Tad pirmyn – šviesūs atspalviai ne tik jaunimui!“, – ragina medikė.

Apie protezavimą bei implantaciją

Kaip minėjo E. Šimkutė, „Anti-aging‘ odontologijoje pasitelkiamas dantų atstatymas laminatėmis, estetiniu plombavimu (parenkama pagal atvejus) šios procedūros atkuria maksimaliai kiekvienam atvejui taisyklingą formą, sąkandžio aukštį, žinoma, pašviesina dantų spalvą, atjaunina.

Kai trūksta vieno ar kelių dantų, implantacija leidžia apsaugoti šalia esančius dantis: jie nėra šlifuojami, išlieka natūralūs, nepažeisti. Jei trūksta tik vieno danties, įsriegiamas vienas implantas ir ant jo uždedamas estetiškai puikiai atrodantis vainikėlis. Kai trūksta kelių gretimų dantų, kiekvieno iš jų atkūrimui nereikia implanto: ant dviejų implantų gali būti uždedamas kelių dantų tiltas, kuris stabiliai laikosi ir neapsunkina kaulo.

Delsti negalima

Gyd. odontologė ragina kiekvieną pacientą atvykti kasmetinei dantų patikrai. O ypač nedelsti ir kreiptis pas odontologą, jei esate praradę vieną ar daugiau dantų.„Net ir vieno danties netekimas ne tik atsiliepia vizualiai (prideda nepageidaujamų metų, keičia veido bruožus), kas turi neigiamą emocinį psichologinį bei socialinį poveikį, o taip pat gali sutrikdyti įvairias organizmo funkcijas, todėl reikia kuo skubiau ir efektyviau spręsti šią problemą“, – pabrėžia specialistė.

Laima Samulė

Kainoraštis

PASLAUGAKAINA
Nuskausminimas10 €
Koferdamasnuo20 €
Dantų grupės sutvirtinimas (šinavimas) stiklo pluošto juostele (1 danties)30 €
Laikina plombanuo 10 €
Estetinis plombavimas150-300 €
PASLAUGAKAINA
Kosmetinė laikina plokštelė (iki 3 dantų)145 €
Plokštelė bedančiam žandikauliui399 €
Elastinė plokštelė559 €
Alginatinis atspaudas (1 žandikaulis)20 €
Silikoninis atspaudas (1 žandikaulis)35 €
Sukandimas10 €
Vainikėlio cementavimas15-30 €
Laminatė Emaxnuo 499 €
Stiklo keramikos laminatėnuo 699 €
Bemetalės keramikos vainikėlis ant implanto be atramos nuo 399€
Neišdygusio danties šalinimasnuo 99 €
Sinuso pakėlimo operacijanuo 399 €
Gijimo skatinimas PRGF augimo faktoriaisnuo 100 €
PASLAUGAKAINA
Gydytojo konsultacija nuo 30 €
Gydymo plano sudarymas kapomis nuo 149 €
Dantų tiesinimas permatomis „K Line” kapomis999-3799 €
Retencinė kapanuo 89 €
Vaikų dantų tiesinimas  Myobrace trenerių sistemannuo 149 €
PASLAUGA KAINA
Pirminė konsultacija dėl implantacijos 15 €
Gydymo plano sudarymas 15-55 €
Kaulo ir minkštųjų audinių augmentacija 149-899 €
Neodent (Straumann group) implantas Gera kaina! 449 €
NobelBiocare implantas Gera kaina! 599 €
Straumann implantas Gera kaina! 599 €
Straumann SLA Active implantas 749 €
Gijimo galvutė nuo 69 €
Implanto dengimas augimo faktoriais PRGF 79-139 €
ALL-ON-4″® metodika atliekama implantacija (dantų šalinimas, implantų įsukimas ir protezas) 3799 (vietoj 4999)
KITOS CHIRURGIJOS PASLAUGOS:
Nuolatinio danties šalinimas 99 €
Sinuso pakėlimo operacijanuo 399 €
Gijimo skatinimas PRGF augimo faktoriais nuo 100 €
PASLAUGAKAINA
Burnos higienanuo 59 €
Pakartotinė burnos higienanuo 40 €
Burnos higiena tik su Air flow (soda)50 €
Burnos higiena su mikroskopu100 €
Fluoro aplikacijanuo 10 €
Nujautrintojo švirkštas10 €
Ofisinis dantų balinimas BEYOND POLUS sistema (1 vizitas)nuo 189 €
Ofisinisdantų balinimas su kapų ir balinimo gelio rinkiniu į namusnuo 279 €
Balinimogelio ir kapų rinkinysnuo 139 €
BALTŲ DĖMIŲ ŠALINIMAS ICON SISTEMA:
1 dantis (jeigu gydomi 1-3 dantys)60 €
1 dantis (jeigu gydomi 4-5 dantys)50 €
1 dantis (jeigu gydomi 6 ir daugiau dantų)40 €
PASLAUGAKAINA
Vienkartinis sterilus paketas (skaičiuojamas kiekvienos procedūros metu)10 €
Gydytojo konsultacijanuo 15 €
Gydytojo specialisto konsultacija (panoraminė nuotrauka) +
pilno gydymo plano sudarymas+ diagnostiniai modeliai
nuo 60 €
3D kompiuterinė tomografija  vieno žandikaulio60 €
Panoraminė nuotrauka25 €
Dentalinė rentgeno nuotrauka10 €